Založ si blog

Zdeformované posolstvo JK v RKC SK.

Keď som si v prvú adventnú nedeľu vypočul pastiersky list biskupov Slovenska na tému gender ideológia a prečítal v Katolíckych novinách článok s názvom: „Kto a ako financuje Cirkev“, človek, ktorého jediný dôveryhodný zdroj informácií je RKC, si ma dojem, že vo svete riadi všetko diabol a RKC je v obrovskom nebezpečenstve vytvárajúc tak prostredie strachu z okolitého sveta.

cestaMožno áno, je v obrovskom nebezpečenstve, ale nanešťastie v nebezpečenstve pred vnútorným nepriateľom nie tým vonkajším, ako sa to snažia predstavitelia RKC vsugerovať okoliu. Na druhej strane rozumiem, že biskupi Slovenska potrebujú byť videní a chcú ochraňovať isté kresťanské hodnoty, ale zjavne to robia nesprávne.

Pán Ježiš žil predsa príkladne a skromne, no z takéto konzervatívne hodnoty súčasným biskupom zjavne nevoňajú, keď sa nechcú vzdať konexií so svetskou mocou v tomto štáte a luxusu, v ktorom žijú.

Nekritickí, uzavretí pred svetom, neschopní sebareflexie, potláčajúci bolesť z krívd minulosti, chrliac nenávisť a nie odpoustenie svojim trízniteľom. Tak by sa mohol charakterizovať stav myslenia biskupov Slovenska v súčasnosti tak blízky politickým garnitúram post-socialistického zbedačeného Slovenska.

Žiaľ páni biskupi, ak chcete chrániť posolstvo pána JK, tak by ste si mali spraviť poriadok vo vlastných radoch. Začať žiť skromne, slúžiť ľuďom tejto krajiny (tzv. vašim ovečkám) a brániť rozkrádaniu majetku tejto krajiny bez rozdielu politickej garnitúry. Alebo ste rovnako aj od tejto post-socialistickej garnitúry dostali judášových 30 strieborných v podobe Vatikánskej zmluvy, reštitučných majetkov a príspevkov od štátu na platy a chod cirkví?

Ľuďom je už zle z toho, čo vidia v tejto spoločnosti od verejných predstaviteľov až po Vás. Dvojaký meter, mamonárstvo, luxus, pýchu a nezodpovednosť.

Ak sa dokážete ešte otvorene zhovárať s Bohom, tak sa ho opýtajte, či by bohatstvo cirkvi nemohlo lepšie slúžiť, keď ho rozdáte ovečkám, veď tie Vám ho nakoniec aj dali a stále Vám naň prispievajú a starajú sa oň. Alebo sa opýtajte, či je správne žehnať politikom, ktorí okradli a oklamali ľudí a teraz sedia v prvých radoch na Vašich bohoslužbách. Alebo či by nebolo lepšie výjsť vonku zo svojich prepychových sídel obkolesených prisluhovačmi, začať pracovať, priblížiť sa a pomáhať ľuďom?

Pochádzam z malej dedinky na východe Slovenska, kde ľudia doteraz prispievali okrem daní na cirkev aj do zvončeka, na rôzne zbierky a milodary, na energie v kostole a ešte aj chodili bezodplatne upratovať kostol, ktorý postavili za svoje, ale za posledné roky dostávali iba dosadených a do seba zahľadených duchovných, ktorí si žili a žijú nad pomery. A keď farníci vyjadrili nespokojnosť predstaveným so správaním farára, dosiahli výmenu farára, za ktorého došlo k zákazu prenosu svätých omší do lokálnej televízie a zredukovaniu bohoslužieb.

Otázka teda znie. Či sa RKC chová podľa prikázaní starého, alebo nového zákona. Či chce vládnuť, alebo slúžiť.

 

PS 1: Dávno nie je pravda, že RKC je neomylná. Stačí pozrieť do histórie. No len ten, kto si vie omyl aj uznať a poprosí o odpustenie, je hodný Božej lásky.

PS 2: Podeľte sa s Vašimi skúsenosťami s RKC a prestante sa báť života.

 

Ďakujem, že Vám nie je jedno, v akej spoločnosti žijete a dokážete si vytvoriť vlastný názor.

Iba spolu dokážeme napraviť, čo sa tu roky ticho tolerovalo a deformovalo Slovensko.

Charta občana SRaj na FB

 

Názory prezentovné v blogu sú len a len mojimi osobnými názormi a vychádzajú z osobného presvedčenia spísaného v Charte občana SR, ktoré sa nemusia/môžu zhodovať s názormi iných. Ďakujem za pochopenie.

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

RTVS, rozhlas

Šimkovičová zverejnila zákon o Slovenskej televízii a rozhlase, názov mení na STVR. RTVS porušuje ľudské práva, tvrdí Fico

22.04.2024 15:33

Ministerka kultúry chce zlepšiť súčasný stav a priblíženie sa k objektívnosti vysielania. O návrhu má v stredu rokovať vláda.

Harabin

Národniari navrhnú Harabina za člena Súdnej rady

22.04.2024 15:25

Informoval o tom poslanec Rudolf Huliak. Podľa Viliama Karasa ide o zlý vtip.

medveď

Zraneného turistu po napadnutí medvedicou prepustili z nemocnice domov

22.04.2024 15:09

34-ročný muž utrpel hryzné poranenia dolných končatín a po páde aj poranenia chrbta.

munícia pre Ukrajinu, podvod, zbierka na muníciu

Gröhling: Slováci zbierkou na muníciu ukázali, že vláda ich nereprezentuje, Macko poslal odkaz Blahovi. Pozor na podvodnú stránku

22.04.2024 15:00

Úspech slovenskej zbierky na muníciu pre Ukrajinu zneužili podvodníci. Vytvorili podobnú stránku a nabádajú ľudí posielať peniaze.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1605002x
Priemerná čítanosť článkov: 3867x

Autor blogu