Je správne uprednostňovať svojich?

Slovenskom opäť prechádza vlna rodinkárskych kauz, teda aspoň v slovenských médiách.

Tu je minister podozrivý z dosadenia svojej rodiny na dôležité posty, tam zas, že vládna strana pomáha straníckym starostom.

Takéto kauzy však nie sú ničím výnimočným, lebo z časti ich tolerujeme a sú tu od počiatku bez rozdielu straníckeho trička. „Veď kto by na ich mieste urobil inak?“

Osobne som proti takémuto koncentrovaniu moci a takýchto vzťahových výpomociach obchádzaním zákona, prípadne zvýhodňovaním na úkor normálnej konkurencie.

Ale čo si o tom myslíte vy? Je normálne a prirodzené pomôcť k svojim z hľadiska verejnej funkcie?

 

Ďakujem, že Vám nie je jedno, v akej spoločnosti žijete.

(Thank you that you care in what kind of society you live.)

Iba spolu dokážeme napraviť, čo sme roky ticho tolerovali!

(Only all together we can fix what we have quietly tolerated many years!)

Ď A K U J E M !

(THANK YOU!)

Charta občana SR (Declaration of citizen of SRaj na (also on) FB

Názory prezentovné v blogu sú len a len mojimi osobnými názormi a vychádzajú z osobného presvedčenia spísaného v Charte občana SR, ktoré sa nemusia/môžu zhodovať s názormi iných. Ďakujem za pochopenie.

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

Nemecko Berlín nôž útok polizei

Útok v Berlíne mal antisemitský motív, podozrivý je Sýrčan

22.02.2025 16:41

Útok sa stal v pamätníku holokaustu v centre Berlína. Zranený muž leží v stabilizovanom stave v nemocnici.

Fico Washington CPAC

Vstupenka na stretnutie s Trumpom? Fico na CPAC volal po renesancii EÚ. Politológ: Karta sa obrátila, z USA sa stáva spojenec

22.02.2025 16:00

Slovenský premiér vystúpil na zraze amerických konzervatívcov. O čom hovoril?

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

V poľskej nemocnici zomrel chlapec zo Slovenska. Bojoval o život po nehode na zjazdovke

22.02.2025 15:02

V známom stredisku zimných športov mladý lyžiar nešťastne narazil do dela, ktoré slúži na zasnežovanie svahu.

škola, žiaci

Na nemeckých školách je priveľa migrantov. Je to hrôza, sťažujú sa učitelia

22.02.2025 14:00

Až 41 percent žiakov na nemeckých školách tvoria deti migrantov, v niektorých veľkých mestách sú školy, kde je to vyše 90 percent. Odráža sa na to na horšom prospechu, ale pribúda i násilie v triedach.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1661626x
Priemerná čítanosť článkov: 4004x

Autor blogu