Založ si blog

Prečo sa spoločnosť na Slovensku nedokáže zjednotiť pre spoločný cieľ?

Populistický socialista – pravičiarsky elitár. Bezcitný kapitalista – natvrdlý komunista. Zapredanec západu – rasistický nacionalista. Bezduchý ateista – dogmatický kresťan. Ficofil – Dzurindofil. Nenažraný podnikateľ – lenivý pracovník.

Samé roztržky a hanlivé úrážlivé slová. Vždy z jedného tábora na druhý. Kým sa my medzi sebou škriepime, kto je horší a kto lepší, divadelníci pri moci pomaly a iste rozoberajú posledné zvyšky zo štátu.

Žiaľ s našim požehnaním, lebo predsa nebudem voliť toho socialistu, či toho pravicového privatizéra. Na just lebo ten je horší budem voliť menšie zlo.

Podstata nám však uniká. Už starí Rimania prišli nato, že: „Rozdeľuj a panuj!“

U nás to platí. SMERáci nedoriešia kauzu gorila, lebo nakoniec asi aj oni v nej majú prsty. SaSkári, KDHci a SDKÚčkári z opozície kričia a keď sa dostanú do vlády všetko utíchne, pre nedostatok politickej vôle.

Na regionálnej úrovni sa spoja aj SMERáci s KDHákmi, ak chcú robiť biznis a ľudia to všetko platia. Svojimi daňami, poplatkami a dlhmi.

A namiesto toho, aby sme si priznali chybu, že sme sa dali politikmi oblbnúť a nikdy viac nevolili tých istých, ktorí nás okradli a okrádajú o občianske práva a prirodzenú možnosť niečo povedať do smerovania vlastnej krajiny aj inak ako cez centralizované voľby, budeme sa hádať do krvi, že práve my nie, že práve tá naša strana je spravodlivejšia ako tá druhá a vytrhne nás z tohto marazmu. A dve desaťročia márne čakáme…

Pohybujeme sa tak z extrému do extrému. Z vlny totálne liberálne zameranej ekonomiky, kde pod rúškom hesla „štát je najhorší vlastník“ sa rozpredalo aj to, čo nemalo, až po vlnu regulácií, reštrikcií a úspor, kde opäť centralizujeme, koncentrujeme, zastrašujeme malých a zadlžujeme krajinu s nádejov, že s kozmetickými riešeniami ďalších 1000 litrov vody z deravého vedra nevytečie.

Áno, aj ja sa mýlim. Aj ja som človek. Aj ja sa nechám občas vtiahnuť do týchto žabomyších sporov slúžiacich na odklonenie pozornosti a odobratie energie na to podstatné.

Neskrývať, priblížiť a zefektívniť veci verejné v štáte, v ktorom všetci žijeme.

 

Ďakujem, že Vám nie je jedno, v akej spoločnosti žijete.

(Thank you that you care in what kind of society you live.)

Iba spolu dokážeme napraviť, čo sme roky ticho tolerovali!

(Only all together we can fix what we have quietly tolerated many years!)

Ď A K U J E M !

(THANK YOU!)

Charta občana SR (Declaration of citizen of SRaj na (also on) FB

 

PS: Mrzí ma, že predchádzajúci článok nebol pochopený, rozpútal vášne na oboch stranách a jeho myšlienky boli prekrútené a zovšeobecnené v diskusii pod ním. Aby som veci dal na správnu mieru, musím povedať, že sa dištancujem od hocakého straníckeho trička ako som to robil doteraz a názor v blogu je len a len mojim osobným názorom vychádzajúcim z presvedčenia zpísaného v Charte občana SR, ktoré sa nemusí/môže zhodovať s názormi iných. Ďakujem za pochopenie.

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

kandidáti

Top 5 priorít kandidátov na prezidenta. Kto chce miesto eura korunu a kto odísť z WHO? Predstavy favoritov sa líšia

27.02.2024 00:00

Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V druhom článku vám predstavíme ciele jednotlivých kandidátov a ich top päť priorít.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Ľudskoprávne organizácie: Izrael naďalej blokuje humanitárnu pomoc do Gazy

26.02.2024 21:07, aktualizované: 21:59

Izrael páchanie genocídy v Gaze dôrazne popiera.

Robert Fico, Emmanuel Macron

Macron: Nie je zhoda na vyslaní vojakov na Ukrajinu, vylúčiť však nemožno nič. Fico: V Paríži bola bojová atmosféra

26.02.2024 20:48, aktualizované: 23:25

Podporu približne 15 krajín získal český plán nákupu munície v zahraničí, Macron ohlásil vznik raketovej koalície pre rakety stredného a dlhého doletu.

Eurofighter Typhoon so strelami Taurus

733. deň: Scholz: Strely doletia až do Moskvy, nezapojíme sa do vojny. Nemecko zatiaľ nepošle špičkové strely Taurus

26.02.2024 19:35, aktualizované: 23:12

Prezident Zelenskyj očakáva, že Rusko spustí novú ofenzívu v máji alebo v lete. Ukrajina má svoje vlastné bojové plány.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1597448x
Priemerná čítanosť článkov: 3849x

Autor blogu