Verejné priznanie o ovplyvňovaní hlasov poslancov, opäť! ! ! A čo my nato?

V relácii o 5 minút 12 dnes Igor Matovič a Robert Kaliňák verejne nepriamo priznali, že je bežné ovplyvňovať hlasy poslancov v rámci strany. Zaujímavé bolo, že kým Igor Matovič žiadal SMER o hlasy, ergo, aby ich ovplyvnila centrála, sám svojich poslancov skrýval za rozhodovanie na základe slobodnej vôle a najlepšieho vedomia a svedomia, teda podľa ústavy. Takže prečo žiada správanie proti ústave?

Slová z úst Roberta Kaliňáka, že „my sme tých 10 hlasov dodali“ svedčia o vedomom porušovaní ústavy. Ako niekto pri tajnej voľbe môže si byť istý, že toľko hlasov bolo z jeho strany. Divadlo a hra na demokraciu. Smiešne. Teda smiešne by to bolo, keby svojimi manipuláciami, vedomím nedodržiavaním ústavy a nečinnosťou orgánov činných v trestnom konaní pre porušovanie ústavy najvyššími nemali vplyv na životy miliónov občanov.

Čo už, keď ani to, či sme vôbec fungujúci svojprávny a slobodný štát nie je de facto pravdou. Hlavne, že papier znesie všetko a samozrejme poslušní občania. Nie sme svojou nečinnosťou rovnako zodpovední za tento fiktívny demokratický systém?

 

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

pavel petr

Pavel opäť otvoril citlivú tému: Ak koruna brzdí Česko, treba ju pustiť

01.06.2026 11:09

Česko podľa prezidenta riskuje izoláciu.

systém patriot

Irán zasiahol tvrdšie, než Washington priznával: satelity odhalili škody na amerických základniach

01.06.2026 10:55

Od konca februára Irán podľa BBC tiež zničil alebo poškodil najmenej 42 lietadiel.

WizzAir, lietadlo, letecký beznín, palivo, letisko

Rusko prvýkrát od začiatku vojny zakázalo vývoz leteckého paliva

01.06.2026 10:35

Kremeľ siaha po mimoriadnom kroku.

Ukrajinský vojak, vojna, armáda, samopal, puška

Niečo sa zmenilo. Ukrajine zrejme vychádza nový tromf

01.06.2026 10:30

Ruská vojna proti Ukrajine sa podľa expertov dostáva do rozhodujúcej fázy.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1776593x
Priemerná čítanosť článkov: 4281x

Autor blogu