Vláda SMERu: Záchrana, alebo posledný úder?

Všetci máme na pamäti vyjadrenia vládneho SMERu ešte z prvej vlády, keď tvrdil, že treba opäť nadobudnúť strategické podniky, resp. ako získaval politický kapitál, keď správne označil pravicu (ktorá sa doteraz z mnohých obvinení neočistila a tým padla) za vinníka rozpredaja zlatých vajec slovenskej ekonomiky.

Teraz, keď však má vládna strana a pán premier Fico voľné ruky, aby konečne zvrátili predaj zlatých vajec súkromným spoločnostiam (aby robil sociálnu verejnosti slúžiacu politiku), robí v podstate to isté, len iným spôsobom.

Ide predať veľmi ziskový podiel v Slovak Telekome (strategická firma aj zlaté vajce) za 600-800 mil. EUR pričom ročné dividendy vynášali 50-100 mil. EUR, aby získal výpadok v rozpočte na kúpu stratovej a nestrategickej časti SPP a mal peniaze na veľmi pravdepodobné súdne spory so súkromnými zdravotnými poisťovňami ohľadne vytvorenie systému s jednou zdravotnou poisťovnou.

Ak existuje dokonalý podvrh, tak toto je jeden z nich, lebo namiesto prospechu pre štát teda nás, nám prinesie v budúcnosti len ďalšie náklady, ktoré budeme musieť platiť z našeho vrecka pravdepodobne cez zvyšené dane, alebo ďalším zadlžovaním sa.

Mimochodom, pamätáte si na predvolebné vyhlásenia vedúcich predstaviteľov terajšej vládnej strany, kde sa dušovali, že sa dane za ich vlády nezvýšia?

No SMER má to šťastie, že mnoho ľudí na Slovensku má krátku pamäť vypestovanú za vyše dve dekády parlamentnej demokracie bez osobnej zodpovednosti politikov, a veľmi nízky prah vnímania občianských práv. Ale zato ľudia nemôžu, iba v prípade, že áno…

Veď v podstate vláda nikdy nerobí nič, čo by jej volič nedovolil, nie?

 

Ďakujem, že Vám nie je jedno, v akej spoločnosti žijete.

Iba spolu dokážeme napraviť, čo sme roky ticho tolerovali!

Ď A K U J E M !

Charta občana SRaj na FB

 

Názory prezentovné v blogu sú len a len mojimi osobnými názormi a vychádzajú z osobného presvedčenia spísaného v Charte občana SR, ktoré sa nemusia/môžu zhodovať s názormi iných. Ďakujem za pochopenie.

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

Stret ruskej stíhačky a amerického drona

VIDEO: Ukrajina oznámila zostrelenie ruskej stíhačky Su-35 nad Kurskou oblasťou

07.06.2025 12:31

Informáciu o strate lietadla potvrdil prokremeľský telegramový kanál Fighterbomber.

Počasie / Horúčavy /

Na celom území SR hrozia od popoludnia búrky, na juhu aj vysoké teploty

07.06.2025 11:50

V oboch prípadoch vydal Slovenský hydrometeorologický ústav výstrahu prvého stupňa.

Ivana a Zuzana Jančové, komiksy

Unikátny komiks zviditeľňuje atrakcie v Žilinskej župe. Pozoruhodné dielo vytvorilo známe sesterské duo

07.06.2025 11:00

Po deviatich výnimočných miestach Žilinského kraja sprevádza čitateľov sympatický Adam, ktorý verí v dobro a mágiu. Kde všade sa ocitne?

Propeller NOIZ vizualizacia

Ikonický Propeller mení tvár – už v lete v ňom budú predávať bratislavské rožky a kávu za euro. Nový nájomca prezradil, ako bude vyzerať

07.06.2025 09:00

Legendárny Propeller v centre Bratislavy v lete znovu ožije. Jeho priestory získal nový prevádzkovateľ, ktorého v súťaži vybralo Staré mesto.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1680570x
Priemerná čítanosť článkov: 4050x

Autor blogu