. ako by to malo byť.

Často sa čudujem, že hoci ľudia sa verejne hlásia k jednému, v realite si zvolia práve opak. Je to šikovnosťou tých, ktorí ich vedia presvedčiť slovami skrz polopravdy a imidž. Skrz nastrčených spolustraníkov či kúpených novinárov. Žiaľ žijeme v dobe, kedy množstvo informácií nás pohlcuje, ale s ich dôveryhodnosťou je to otázne.

Nie, dnes nebudem lamentovať, skúsim Vás moji milí čitatelia trocha nainfikovať. S vierou, že to v budúcnosti prinesie prospech pre všetkých nás. Naša spoločnosť sa musí pretransformovať, ak nechce kanibalizovať na slabších. Ak nechce zanechať za sebou spúšť pre ďalšie generácie, lebo užiť si má človek (podľa novodobého motta) práve tu a teraz.

your handNiekedy strácam silu bojovať s veternými mlynmi v našej krajine. Sú mocné a rokmi zakorenené. Ale keď len štipkou prispejem k dielu, budem svoj život považovať za nepremárnený. Keď len trochu Vás nainfikujem idealizmom a slovenská spoločnosť sa o ďalší krôčik posunie bližšie k tomu ako by to malo byť, bude to mojim dostatočným zadosťučinením.

 

A aké by to malo byť?

1. Občania by mali vedieť, načo sa používajú ich dane a mali možnosť žiť slušne.

2. Politici by mali dodržiavať sľuby a nevyhovárať sa, či zavádzať ľudí.

3. Zahraničné vplyvy by nemali byť smerodatnejšie ako požiadavky domácich občanov.

4. Každá krádež či zneužitie verejných zdrojov by mali byť potrestané.

5. Žurnalisti ako aj verejní činitelia by si mali uvedomiť, že slúžia ľuďom a pre zveľadenie verejného blaha.

6. Občania by si mali uvedomiť, že sa za ich záujmy nikto nepostaví, ak ich nebudú vedieť vysloviť a postaviť sa za ne.

7. Cirkev by sa mala prispieť k verejnému blahu všetkých, ak berie z verejných zdrojov všetkých občanov, alebo sa oddeliť od štátu a financovať sa sama z majetkov a príspevkov iba veriacich.

 

Všetka česť tým, ktorí sa takto konajú. Žiaľ v súčasnosti prevláda moc peňazí nad ideálmi, ale stále verím, že pár idealistov sa ozaj nájde.

Si ním ty? Prispeješ aj ty svojou štipkou k náprave k morálnejšej spoločnosti vo vlastnej krajine?

 

OI SK

 

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

Russia Ukraine

ONLINE: Rusko skúša na Ukrajine novú taktiku. Podľa expertov kopíruje Irán

02.04.2026 07:44

Na bojisku zaznamenali ukrajinské sily menší postup.

seizmograf, zemetrasenie

Východnú Indonéziu zasiahlo zemetrasenie. Úrady vydali varovanie pred cunami

02.04.2026 07:24

Varovanie sa týka pre oblasti v okruhu tisíc kilometrov od epicentra.

R2, rýchlostná cesta, Kriváň - Mýtna

Stane sa cesta v korunách stromov stavbou roka? Dopravný analytik ju radí do prvej päťky

02.04.2026 07:15

Krivánska estakáda patrí k technickým unikátom aj v medzinárodnom meradle – viaceré jej piliere siahajú až do výšky 45 metrov. Aktuálne súťaži o prestížnu cenu.

Lavica / Škola / Trieda / Učiteľ /

Školákom sa začali veľkonočné prázdniny. Lavice neuvidia takmer týždeň

02.04.2026 07:10

Veľkonočné prázdniny sú pre školákov posledným dlhším voľnom pred koncom školského roka.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1746744x
Priemerná čítanosť článkov: 4209x

Autor blogu