. zatiaľ.

zatiaľ sa držíme starých koľají, lebo predvídateľnosť je silnejšia ako strach z neznáma v našom prípade zo zmeny. To drží staré kádre pri moci, lebo v podstate žiadne nové nejestvujú. Sú len staré v nových šatách s novými rovnako nevydobiteľnými a abstraktnými sľubmi.

Čitateľnosť terajších slúžiacich v prvom rade sponzorom a svojmu vrecku, pokým služba občanovi je až na poslednom mieste, sa stala v našej spoločnosti akosi akceptovateľnou. Veď je to lepšie ako pomsta či čistky, ktoré nik nevie ako by skončili, ak by nastúpili iní.

Zatiaľ sa vládnej strane darí, aj preto, že pravica je nečitateľná a bojuje same so sebou. Viď posledné divadlo na ústavnom súde, ktorého funkčnosť zastavil sám prezident nevymenovaním sudcov.

Ale keď pozdvihnete hlavu, uvidíte, že nejestvuje iba pravá, alebo ľavá strana. Nemusíte voliť medzi podnikateľmi a robotníkmi, medzi Pentou a J&T. Nemusíte sa obávať, že Vás nikto nevypočuje. Nenačúvame marketingovým prieskumom, aby sme mohli robiť populistické rozhodnutia. Chceme len, aby sa naše deti nehanbili za túto krajinu. Pridaj sa aj ty a buď súčasťou možného riešenia a svetlejšiej budúcnosti.

Nech zatiaľ sa zmení na teraz.

Viac na > OI SK

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

trump

Trump ostro zaútočil na pápeža a označil ho za bábku radikálnej ľavice: Lev XIV. je katastrofálny v oblasti zahraničnej politiky, za zvolenie vďačí mne

13.04.2026 07:52

Trumpove vyjadrenia prišli po tom, čo Lev cez víkend odsúdil „ilúziu všemocnosti“, ktorá podľa neho poháňa vojnu USA a Izraela proti Iránu.

Hormuz loď Jag Vasant so skvapalneným plynom

ONLINE: Americké sily spustia námornú blokádu Iránu, ceny ropy okamžite vystrelili. Arákčí: Washington zmaril mierové rokovania prehnanými požiadavkami

13.04.2026 07:00

Americká armáda nebude blokovať plavbu Hormuzským prielivom lodiam, ktoré nesmerujú do Iránu.

magyar

ONLINE: Strana Tisza zlomila historický rekord Fideszu a Budapešť v noci ovládli oslavy. Fico výsledky maďarských volieb rešpektuje

13.04.2026 06:00, aktualizované: 07:42

Péter Magyar a jeho strana Tisza vyhrali maďarské parlamentné voľby so ziskom ústavnej väčšiny.

Hungary Election

Skutočná tvár porazeného lišiaka? U Matoviča sa Orbán zaujímal o kúpu Gabčíkova, Fico uňho s dobrým nápadom nepochodil

13.04.2026 06:00

Viktor Orbán je veľmi šikovný i kontroverzný líder. Nahliadnite trochu do zákulisia politika, po 16 rokov pri moci vo voľbách prehral.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1749802x
Priemerná čítanosť článkov: 4216x

Autor blogu