Diera v rozpočte, diery v našich vreckách a diery v (zdravom rozume) hlavách verejných činiteľov. . .

Aspoň v tomto sme na tom podobne. Síce nie je diera ako diera, lebo inak sa prejavuje diera v príjme občanov ako diera v hlave pri rozhodovaní, ale aspoň takto sme si rovní. Kto chce si nakoniec uspojkojivé vysvetlenie nájde alebo vymyslí a to sa nemusí ani veľa namakať, stačí to natlačiť do mienkotvorných médií a tváriť sa, že je to číra pravda, aj keď ľudia bubú z toho zmätení. Ale veď aj o to ide. Zmiasť ľudí, aby si nemohli uvedomiť, že sú pre verejných činiteľov iba prostriedkom na dosiahnutie osobného prospechu.

Škoda len, že pre krytie sa za tzv. demokraciu. No našťastie vieme, že ani demokracia nie je vždy rovnaká demokracia, rovnako ako spomínané diery. Kým u nás vo východnej časti Európy sa prejavuje ako divoká a bezhraničná v západnej a severnej jej dávajú určit hranice, lebo prirodzene vedia, že absolútna demokracia ako aj absolútna sloboda v realite nejestvuje. A potom prečo sa máme horšie ako hoci aj spodná vrstva v západných krajinách?

Ale musí to tak byť? Musíme poslušne tolerovať nekresťanské praktiky samozvaných kresťanov, nedemokratické praktiky demokratov, nesocialne praktiky socialistov, netransparentné praktiky liberálov a pravičiarov? Vôbec nie. Pridajte sa k nám k Občianskej Iniciatíve SK. Ďakujeme, že chcete lepšiu budúcnosť nielen pre seba bez dier :)

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

Nováky, MSM, munícia

Ukrajina už vyrába veľkorážnu muníciu, získala licenciu a know-how od zbrojárov z Czechoslovak Group

16.10.2025 15:54

Na Ukrajine sa začala výroba veľkorážovej munície v spolupráci s českým holdingom Czechoslovak Group (CSG).

cintula

„Vivat Cintula“ na pamätníku SNP. Fico opäť spojil atentátnika s opozíciou, polícia pritom tvrdí opak

16.10.2025 15:35

To sú vaši ľudia ktorí vypisujú, že „dobre urobil", povedal Fico v parlamente smerom k opozičným poslancom.

USA Argentína Milei Trump stretnutie diplomacia návštevy

Trumpova vláda chce demokratickým štátom odobrať financie na prevenciu terorizmu

16.10.2025 15:25

Trumpova administratíva sa ich podľa nich snaží trestať za to, že nespolupracujú s federálnymi imigračnými agentmi.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1711722x
Priemerná čítanosť článkov: 4125x

Autor blogu