Založ si blog

Sloboda slova na SME. sk alebo Arogancia adminov na SME. sk nepozná hraníc. . .

…, ak nemáte pravicové názory nájdu si zámienku ako Vás zakázať. Počul som od niektorých blogerov reči, že na sme.sk boli zakázaní pre maličkosť, alebo názor. Nechcel som tomu veriť, až kým sa mi to nestalo tiež. Moja story…

…keď som začínal písať blogy niekedy začiatkom novembra minulého roka na pravda.sk, sme.sk a hnonline.sk nenapadlo ma, že by práve v denníku mohla existovať propaganda, či skryté nadržiavanie jednej strane. Konkrétne na sme.sk. Stačí si všimnúť pretlak pravicovo ladených článkov a blogerov, ktorým sa dáva väčší priestor ako iným názorom.

Ako? No slúžia na to rovnako ako nejednoznačne formulované zákony, tak aj nejednoznačne formulovaný kódex, kde rovnaký prípad sa môže trestať rôzne.

Mne sa stalo, že po mesiaci, mi začali admini vyčítať, že nesprávne zaraďujem svoje články do rubrík. Raz, druhýkrát, až sa to nakopilo na nejakých desať prípadov. Prečo?

 

Lebo som si to nevšimol, až do chvíle, keď mi jedna čitateľka nenapísala, že prečo nie som zobrazovaný na hlavnej stránke v sekcii nové blogy, keď napíšem nový článok. Nevšimol som si to a s tým som Adminom napísal aj mail, lebo som v pošte našiel upozornenia za porušenie kódexu. Tak som hneď odpísal, že ma to mrzí, že musím uviesť všetko na pravú mieru, že som si to nevšimol a že sa ospravedlňujem s otázkou, čo mám spraviť, aby sa problém vyriešil. Odpoveď som dostal, že keďže som opakovane porušil kódex, tak zakázali zobrazovať moje články na blogu sme.sk ako aj na hlavnej stránke a že keď to chcem napraviť, tak musím všetky články previesť do sekcie politika(názory).

 

Urobil som tak a opäť som sa ospravedlnil, že šlo o nedorozumenie. Odpovedali mi, že ma dávajú do režimu mimo hlavnej stránky. Bol január. Teraz je apríl a odvtedy som uverejnil asi 40 článkov (mimochodom presne tie isté ako na blog.pravda.sk a blog.hnonline.sk. Keďže stále som bol mimo titulku, napísal som Adminom na sme.sk mail, kde som žiadal vysvetlenie prečo stále som mimo titulky. Odpoveď bola, že preto, lebo viac sa dozviem cez link, ktorý priložili a tam sa písalo, že som hrubo porušoval kódex. Keďže sa mi nezdalo, že som hrubo porušoval kódex, žiadal som vysvetlenie a argumentoval som, že trest za nevedome nesprávne zaraďovanie článkov do rubrík je príliš prísny a keďže som napravil pochzbenie a ospravedlnil sa s tým, že to v budúcnosti robiť nebudem, považoval som, že vec je vybavená. Za každým mailom som poďakoval.

 

Arogantne som však dostal odpoveď, že do výberu sa dostávajú preto len blogy prínosné a blogerov, ktorí BEZVÝHRADNE dodržiavajú kódex blogera a že ja som ho opakovane vedome porušil a že sa im nemám vyhrážať publikovaním tohto prístupu v iných médiách a že zmeniť to, že ma budú dlhodobo sledovať a ak uvidia, že kódex dlhodobo a bezvýhradne dodržiavam, tak môžu prehodnotiť moje (ne)zaradenie do výberu.

 

Následná moja otázka prirodzene bola, čo znamená dlhodobo sledovať, ako dlho majú na mysli a že keď sú ozaj chlapi, tak nech sa nechytajú zámienok o hrubom vedomom porušovaní kódexu, čo som im vysvetlil a napravil a nech mi rovno povedia, že nie som vítaný na sme.sk, lebo šírim ideológiu pre nich nevhodnú. Odpoveď bola, že oni nemôžu povedať, ako dlho to bude trvať, lebo nevedia v akých intervaloch, koľko článkov produkujem a akej kvality a že čo, ak mi povedia, že to bude do týždňa a zatiaľ nepublikujem žiaden článok a že čo keď poruším kódex. (čiže 40 článkov za 3 mesiace nie je dosť, aby vedeli koľko a ako často publikujem a karma cez 8 nie je dostatočná na posúdenie prínosu?)

 

Samé dohady a nič konktrétne. Tak som sa rozhodol môj blog na sme.sk zrušiť, lebo na denníku, kde sa administrátori sprívajú ako despoti a nevedia sa dohodnúť slušne, (podotýkam, ani raz nenapísali ďakujeme, prosím a podobne) ani priznať ako chlapi, že proste nie som žiadúci, nemá význam prispievať. Kto chce nájde si ma.

 

A pre adminov iba toľko. Kto chce dôvod si nájde, kto nechce vyhovára sa a odpovedá možno, musíme dlhodobo sledovať a potom posúdiť.

 

PS: Viem, že podobných prípadov je dosť veľa. Prosím, kto sa chce pridať a podeliť o svoj pribeh napášte ho do komentárov k článku. Ďakujem.

Nebojím sa persekúcie za svoj názor. www.obcianskainiciativa.sk

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Pacient / Zdravotníctvo /

Dostupnosť zdravotnej starostlivosti sa môže čoskoro ešte zhoršiť, varuje INESS

04.06.2023 16:02

Počet osôb vo veku 70 a viac rokov na jedného lekára by sa mal do roku 2030 zvýšiť oproti roku 2021 o desať.

SR Košice HaZZ požiar obeť byt KEX

Tragédia v Košiciach: Pri požiari zahynula jedna osoba, dve z horiaceho bytu vyskočili

04.06.2023 15:35

Požiar vypukol predpoludním v byte na prízemí na Ulici Slobody.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1565059x
Priemerná čítanosť článkov: 3771x

Autor blogu