Kiska vs. Fico. Súkromný vs. verejný sektor.

Prednášajúci na univerzite s menom scientológa, či popíjajúci kolu v spise Gorila?

Podnikateľ zbohatlý aj s morálnymi otáznikmi, či karierny politik súchajúci poslanecké lavice viac ako dve dekády?

Nespokojný súkromník z Popradu, či spokojný verejný činiteľ z Topoľčian?fico_kiska

Odporca vlády jednej strany, či zástanca silnej spolupráce skrz koncentráciu verejnej moci v rukách jednej strany?

Neviem, kto z nich bude lepšia istota pre voliča, viem však, že súčasné kompetencie prezidenta ľuďom prácu ani istoty priamo nedajú.

Je otázne, či po zvolení kandidáta dodržia slová, na ktoré lákajú voličov a budú sa snažiť viditeľne podporovať aspoň nepriamo royvoj ekonomiky, zjednocovať občanov, kontrolovať ostatné moci v štáte, prezentovať Slovensko v zahraničí ako silnú krajinu a nie ako banánovú republiku, pracovať pre občanov a nevžívať prezidentskú kanceláriu ako cestovnú agentúru, či spôsob pomalého odchodu do zaslúžilého politického dôchodku.

Lebo to sa naozaj môže stať. Žiaľ sľuby sú jedna vec a ich napĺnenie druhá. Tak to už na Slovensku chodí…

Prezident, však môže urobiť veľa dobrého, ak to úprimne chce a vníma svoju funkciu ako službu občanom.

Ale ak nechce a získanú funkciu bude považovať ako ocenenie svojich zásluh, môže sa ľahko stať, že nevykoná vôbec nič. Alebo nič pre voliča.

Každý kandidát si môže vybrať.

Ísť voliť je podobná voľba. Môžete si vybrať, či sa zúčastniť na verejnom dianí, alebo mať na saláme.

Ja som si vybral prvú možnosť a vy?

 

PS: Súkromný sektor na Slovensku zamestnáva asi 3x viac ako verejný, ale účasť na voľbách je niekoľkokrát vyššia u zamestnancov štátneho sektora ako u tých z verejného. Nie je už čas, aby za nás nerozhodovala menšina zúčastnených?

 

Pridaj sa k nám, lebo len spolu dokážeme zmeniť to, čo sa tu roky tolerovalo!

Reforma Slovenskej Demokracie alebo aj na FB

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

mimoriadne1, mim1, smrť, úmrtie, zomrel, sviečka, kahanec

Zomrel bývalý štátny tajomník a poslanec Ladislav Polka. Bol jedným zo zakladateľov Odborového zväzu polície

26.04.2025 21:45

Za poslanca NR SR bol zvolený vo volebnom období 2002 – 2006 za HZDS.

makariv

Poklop zo „zajatého“ obrneného transportéra rozdrvil na výstave vojenskej techniky v Rusku štvorročné dieťa

26.04.2025 21:30

Píšu, že deti na výstave liezli na obrnené vozidlá, keď jedno z nich zasiahol poklop obrneného transportéra.

Väzenie / Väznica / Cela /

Rakúsky súd uvalil väzbu na zadržaného Slováka podozrivého z terorizmu

26.04.2025 21:07

Je podozrivý z členstva v teroristickej bunke, ktorá vlani plánovala zmarený útok na koncert americkej speváčky Taylor Swiftovej.

počasie, mráz, záhrada, teplomer

Na takmer celom Slovensku sa v nedeľu ráno môže vyskytnúť mráz

26.04.2025 19:34

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1673155x
Priemerná čítanosť článkov: 4032x

Autor blogu