Ako spravodlivo rozsúdiť Ukrajinu a Krym.

Keď počúvam správy o mínovaní východnej časti Ukrajiny a posilňovaní Ruských vojsk na Ukrajine, alebo v jej blízkosti, ako USA cvičí s Rumunskom a Bulharskom v Čiernom mori a s Baltskými štátmi na severe, keď Ukrajinská nezvolená vláda vzišlá z Majdanu a podporovaná západnými mocnosťami odvoláva Krymský zvolený parlament a do toho sa ešte ozýva zvolený prezident, ktorý je na úteku v Rusku, že vojenské sily sú stále pod jeho mandátom, bojím sa, že táto hra mocných skončí opäť pre obyčajných ľudí zle.Ukrajina a Krym

Pritom precedensom by referendum nebolo, ak by sa najprv konali voľby na celej Ukrajine, rovnako aj do autonómnych oblastí, aby vlády získali občiansku legitimitu a potom sa konalo referendum o možností konania lokálnych referiend o oddeliení sa konkrétnych častí Ukrajiny a to všetko pod dohľadom medzinárodných pozorovateľov zo všetkých krajín okrem krajín G8, ktoré už dávno majú svojich favoritov kúpených na svojej strane a nie sú preto schopné sprostredkovať mier a spokojnosť obyvateľov.

Ale to by muselo medzinárodné spoločenstvo byť schopné také niečo prijať bez krajín G8. Tu však badať aj po vyše dvoch desaťročiach geopolitické záujmy na úkor základných ľudských práv, demokratického rozhodovania a občianskej spoločnosti. Kde politokom ide viac o prospech pre svojich ako pre svoju krajinu a medzinárodné spoločenstvo. Pre ľudí = občanov.
Preto sa zdá, že namiesto pokroku tu máme vplyvom skvelej rétoriky zámienok v 21.storočí menej demokracie, ľudských a občianských práv ako bolo pred 100 rokmi.

Akoby sa realita tak veľmi vzdialila od verejnej rétoriky ako politici od občanov. A to je zarážajúci a smutný stav spoločnosti, v ktorej žijeme. Globálnym politikom v ich úspešných snahách pomáhajú práve tí slabí lokálni, ku ktorým patria aj naši zapredaní bez vlastného názoru vyhovárajúci sa nato, že sme malí. No zabúdajú, že malí nezmanená byť bez vlastného názoru.
 

Reforma Slovenskej Demokracie

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

Andrej Danko

Danko žiada zriadenie tímu k spisom Epsteina, polícia zatiaľ neeviduje žiadne oznámenie

20.02.2026 19:01

Verejnú výzvu Danko odôvodnil tým, že nemá v tejto veci u Šutaja Eštoka ani premiéra Fica pochopenie.

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina neprehráva vojnu, jej výsledok je stále neistý

20.02.2026 18:49

Ukrajina má stále pod kontrolou približne pätinu Doneckej oblasti.

SR Košice Ivan M. súd nehoda vodič pojednávanie KEX

Za tragickou autonehodou v Košiciach vidí český znalec epileptický záchvat. Druhý expert to označil za nepravdepodobné

20.02.2026 18:42

Druhý znalec v oblasti neurochirurgie možnosť záchvatu nevylúčil, ale označil ju za nepravdepodobnú.

babiš

Babiš už nevlastní Agrofert, jeho akcie vložil do zvereneckého fondu

20.02.2026 18:26, aktualizované: 18:56

Uviedol, že na spoločnosť nemá žiaden vplyv a ani z nej nebude mať žiaden prospech.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1735783x
Priemerná čítanosť článkov: 4183x

Autor blogu