Ukrajina – stav medzinárodného spoločenstva.

Správy o vývoji na Ukrajine v posledných dňoch mimoriadne rezonujú v médiách, každý politik už takmer zaujal svoje stanovisko a bežní ľudia sa obávajú najhoršieho.Ukrajina protesty

Západ uznáva vládu v Kyjeve, Rusko tú oficiálnu a podľa toho aj konajú. Hlavné sa však opomína. A tým je medzinárodné spoločenstvo. Zdá sa akoby nebolo schopné zaujať jasné a nestranné stanovisko. Navodzuje sa stav nemožnej alternatívy. Buď bude konať prozápadne, alebo provýchodne.

Pritom by stačilo spoločne poslať mierové jednotky OSN a pomôcť Ukrajincom zorganizovať si vlastné voľby a potom odísť. Ale o to mocným nejde.

Preto pravda je niekde uprostred. Geopolitické záujmy majú obe strany a obom ide o jedno. Vysať krajinu, hoci každá iným spôsobom.

Slávny výrok: „Rozdeľuj a panuj“ ani v 21.storočí nechýba a mne sa zdá, akoby sme sa dostali 30 rokov naspäť do obdobia studenej vojny, kde bojujú proti sebe dve ideológie opomínajúce ľudí a rozhodujúce o nás bez nás.

 

Reforma Slovenskej Demokracie

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

šaško

Pandémia nie je priestor na politické hry, odkazuje minister Šaško kritikom dohody

17.05.2025 10:50

Vláda stále nemá jednotný postoj k tzv. Pandemickej dohode, ktorú pripravuje Svetová zdravotnícka organizácia.

Kórea Jun

Zosadený juhokórejský prezident oznámil odchod z vládnej strany

17.05.2025 10:17

Exprezident je obžalovaný z vedenia vzbury po tom, ako vlani nakrátko vyhlásil stanné právo.

priestory, pôrodnica, Rooseveltka, Banská Bystrica

Pôrodnica už potrebovala „facelift“. Rooseveltka financovala obnovu oddelenia z poplatkov, ktoré vybrala od pacientov

17.05.2025 10:00

Krajšie steny, stropné pohľady, podlahy a vstavaný nábytok majú dopriať mamičkám „čakateľkám“ väčší komfort.

irán, Abbás Arákčí

Irán vyvrátil Trumpove tvrdenie: Nedostali sme žiadny návrh k rokovaniam o jadrovom programe

17.05.2025 09:50

USA podľa ministra zahraničia Arákčího musia rešpektovať práva Iránu vrátane práva na obohacovanie uránu.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1676465x
Priemerná čítanosť článkov: 4040x

Autor blogu