Porušili zákon, aby priniesli „špinavú“ pravdu na verejnosť.

Koľko ľudí je potrebných, aby na svete a na Slovensku nekalé praktiky vyplávali na povrch a aktéri boli potrestaní? Čo všetko sa musí ešte odhaliť, aby sa niečo v systéme postavenom na korupcii zmenilo? Aká masa ľudí a inteligencie je potrebná, aby sa dosiahlo to povestné hraničné množstvo na spustenie lavíny zmien v spoločnosti?

Kríza, ktorá dnes v svete vládne, sa inak ako zmenou myslenia ľudí neskončí.

Nasledujúci ľudia napriek mnohým kuvičím hlasom spravili pre spoločnosť viac ako ovce udržujpce systém, ktorý nás priniesol do tejto „krízy vlastného názoru“.

 

1. Julian Assange – zakladateľ medzinárodnej neziskovej žurnalistickej organizácie – Wikileaks, ktorá uverejnila tajné dokumenty mnohých západných vlád a ukázala ako ľahko sa dajú zneužívať verejné funkcie.

2. Edward Snowden – bývalý zamestnanec CIA v oblasti počítačových technológií, ktorý prišiel na verejnosť s informáciami, že tajné služby USA tajne špehujú svojich spojencov.

3. Tom Nicholson – je investigatívny novinár kanadskej a britskej štátnej príslušnosti, žijúci na Slovensku a ktorý vyniesol tajnú správu Gorila na verejnosť. V súčasnosti je novinárom na voľnej nohe.

4. Ján Rejda – bývalý policajt z Úradu boja proti korupcii, ktorý sa zúčastnil na tvorbe dokumentu SIS Gorila a potvrdil existenciu odpočúvaného bytu a sumy z dokumentu.

 

Isto poznáte aj mnohých ďalších a ja verím, že aj mnohých ďalších spoznáme. Lebo treba hovoriť o tom, čo je zhnilé v tejto spoločnosti a následne to napraviť. No nie len výmenou ľudí, ale aj nastavením systému tak, aby noví ľudia nemohli beztrestne robiť to isté, čo stará garda.

 

Ďakujem, že Vám nie je jedno, v akej spoločnosti žijete a dokážete si vytvoriť vlastný názor.

Iba spolu dokážeme napraviť, čo sa tu roky ticho tolerovalo a deformovalo Slovensko.

Charta občana SRaj na FB

 

Názory prezentovné v blogu sú len a len mojimi osobnými názormi a vychádzajú z osobného presvedčenia spísaného v Charte občana SR, ktoré sa nemusia/môžu zhodovať s názormi iných. Ďakujem za pochopenie.

 

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

Novohradská ulica, Lučenec

Pulzujúcu ulicu v metropole Novohradu kompletne vynovia. Chcú ju premeniť na bezpečnú tepnu mesta

21.11.2025 20:00

Vizualizácie, ako by to malo po dokončení vyzerať, síce neexistujú, no samospráva sľubuje elegantný priestor s pôsobivými vodnými a umeleckými prvkami.

Viliam Karas, minister spravodlivosti

Karas: Pokus Bruselu spochybňovať Ústavu SR je zásadným omylom. Je v tom politika, nie odbornosť

21.11.2025 19:12

Zvrchovanosti v kultúrno-etických otázkach sa podľa Karasa (KDH) nevzdala ani SR, ani žiadny iný členský štát.

Snehová kalamita v Prešovskom kraji

Problémy so snehom sa nekončia. Meterológovia vydali varovanie na víkend

21.11.2025 19:00

Sneženie, silný vietor, snehové jazyky a záveje. Piatkom sa dramatické počasie nekončí.

Trump

Trump „strieľa“ dátumy pre ukrajinské rozhodnutie: Štvrtok je vhodný, alebo aj neskôr

21.11.2025 17:49, aktualizované: 18:12

Americký prezident považuje štvrtok za vhodnú lehotu pre Ukrajinu, aby prijala mierový plán.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1718606x
Priemerná čítanosť článkov: 4141x

Autor blogu