Má Slovensko budúcnosť?

Isto má. Otázka je akú?

Isto si ju každý položil a nie raz. Ľudia často premýšľajú nad svojou budúcnosťou a smerovaním. Podľa toho potom aj volia. Tých, v ktorých dúfajú, že naplnia ich sny o budúcnosti.

Radi majú istoty. Veď kto by nemal. Ale istota nie je iba peňažná, od nežnej revolúcie udržiavaná iba na dlh a dávkovaná s podľa potreby ovečkám pre získanie ich hlasu.

Istota je cieľ, kde sa chceme ako krajina dostať. Budúcnosť, za ktorou kráčame a ktorú sa spoločne snažíme naplniť.

Môžeme nechať iných beztrestne rozhodovať o svojej budúcnosti, ale ako vidíme v realite, to nefunguje. Nie bez ich samotnej kontroly.

Už aj malé dieťa vie, že „Sľuby sa sľubujú a čerti sa radujú. Iba spoločne rovnocenne a neklamlivo máme budúcnosť.

Každý človek má právo byť docenený a šťastný vo svojej krajine. Má právo naplňovať svoje sny bez toho, aby na neho platili iné podmienky ako na iného.

Má právo byť motivovaný tým, že aj skutočne vidí a cíti, že to čo krajine odovzdal, krajina mu dáva späť.

Či o takéto právo nie sú občania SR okrádaní? Práve tými, ktorí majú brániť ich záujmy?

Aby sa však do čela krajiny mohli dostať ozajstní zástupcovia ľudu a aby sa demokracia ozaj mohla uskutočniť v tejto krajine je potrebné, aby sa:

  1. Zmenil volebný systém na väčšinový s nepárnym počtom obvodov a možnosťou voliť aj nestraníkov a zníženie volebnej kaucie na 5000 Eur.
  2. Zaviedla možnosť voleného zástupcu odvolať rovnakým počtom hlasov voličov/občanov aký získal pri voľbách cez právne zaväzujúcu petíciu a následné sa nahradil ďalším v poradí s najviac dosiahnutými hlasmi v obvode (nie automaticky náhradníkom zo strany).
  3. Znížilo kvórum na vypísanie referenda (napr. na 10% počtu občanov žijúcich na území, ktorého sa referendum týka), termín vyhlásenia referenda sa predĺži na rok, aby sa mohla vyvolať celospoločenská debata (priestor vo verejnoprávnych médiách) a zrušenie kvóra pre vyhlásenie platnosti referenda.
  4. Zrovnoprávnila platnosť a záväznosť referenda a volieb pri rovnakej percentuálnej účasti 30% z voličskej základne.
  5. Zaviedla možnosti voliť úradnícku vládu a postupné zavedenie elektronických volieb a aj pre Slovákov žijúcich v zahraničí.

Je na nás akým smerom sa chceme vydať, aké sny chce spoločenstvo na Slovensku naplniť.

Sme za pokrok a pretrhanie starých štruktúr moci. Viac o projekte môžete nájsť TU, tiež ho môžete podporiť TU alebo sa podeliť s vaši názorom či lepším riešením, už predom ďakujem.

Ak sa Vám tento článok páčil, alebo Vás niečim zaujal, môžete viac nájsť na Twitteri pod menom – martin david fedorko.

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

Irán

Uprednostňujeme rokovania s USA, sme však pripravení na vojnu, znie z Teheránu

30.06.2026 23:20

počas predchádzajúcich až takmer 60 dní sme neboli schopní vyviezť ani jediný barel ropy, informoval Kálíbáf.

European Union / EU /

Astronomická suma. Je známa cena za vstup Čiernej Hory do EÚ

30.06.2026 22:58

„To je ako veľmi lacná šálka kávy,“ uviedol pre Politico anonymný predstaviteľ EK.

Albania Kushner Protest Profiles

Polícia zadržala demonštrantov, ktorí hádzali vajcia na autá albánskych poslancov

30.06.2026 22:50

Od mája prebiehajú protesty proti výstavbe luxusného hotela Trumpovej dcéry Ivanky a jej manžela.

Francúzsko Štrasburg Európsky parlament europarlament europoslanci

Polícia podniká razie kvôli zneužitiu peňazí EÚ u euroskeptikov

30.06.2026 21:27

Operácia sa týka vyšetrovania skutkov z rokov 2019 až 2024.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1784175x
Priemerná čítanosť článkov: 4299x

Autor blogu