Pre výpočet nasledujúcich dát boli použité údaje zo zdrojov: Ministerstvo financii SR, Štatistický úrad SR, Fond Národného Majetku a Slovenský pozemkový fond. Dáta boli prevedené na USD a kumulované za jednotlivé vlády.
Keďže predpokladám, že zhodnotiť si vie každý podľa osobných skúseností (teda relatívne), čo ktorá vláda priniesla prospešné okrem toho ako dovolila vysať kapitál zo Slovenska.
Isto každého rebríček bude na základe toho rôzny. Napr. niekto môže považovať reformu verejej správy, daňovú reformu alebo reformu zdravotníctva (nedokončenú) za prospešnú, iný za zbytočnú, niekto môže považovať výstavbu diaľnic za efektívnu a iný totálnu zlodejinu. Preto to nechávam ďalej na vás.
Osobne som za jednoduchý prístup porovnania vstupov a výstupov. Toho, čo sme im dali, čo sa predalo a čo sa dosiahlo, postavilo a čo v konečnom dôsledku z toho máme.
Aj preto, že som bol sám zvedavý koľko sa z “chudobného” Slovenska vylialo, som zostavil nasledujúci graf. Dáta však ani za jednu vládu nevyzerajú ružovo.
Už len posledná poznámka aký vzorec bol použitý:
Stav bežného účtu + Zahraničné investície + vyššia hodnota zo Salda štátneho rozpočtu/verejného rozpočtu + Rezervné aktíva NBS – Zahraničná zadĺženosť + Devízové rezervy NBS – vyššia hodnota z Kúpnej/Účtovnej ceny privatizovaného majetku = HOSPODÁRNOSŤ VLÁDY (USD)
Mínusová hodnota znamená, že toľko mld. sa premrhalo, alebo dá sa povedať, že o toľko krajinu ochudobnili.
Poznámka: Hodnoty v grafe dva vynásobte 1000 krát (ospravedlňujem sa, že chýba hodnotová os).
Podrobnejšie nabudúce…
PS: Tak koho ideme voliť nabuduce?
martindavidfedorko,ty polointeligent,čo... ...
Ale ak si to myslel ako nepodarený ...
Ha, ha, ha ... tak tomu nadpisu neuverím... ...
toto čo tu vypisuješ môžeš ukázať... ...
No tak nám teda napíš Martin , koho ...
Celá debata | RSS tejto debaty