Čína kolonizuje Afriku americkým spôsobom

Čína ako jedna z mála krajín sveta chápe to, čo iné si nechcú, alebo nemôžu pripustiť a tým je fakt, že sedieť na dolároch (vlastne rovnako je to aj s Eurom) je ako sedieť na časovanej bombe. Problémom je, že na dolároch sedia všetci a hoci vedia, že dolár je nadhodnotený, lebo nie je reálne krytý ničím a pumpovaný do svetovej ekonomiky podľa potreby USA platiť za tovary a služby zahraničiu, aby sa udržiaval americký sen, nik sa neodváži ho položiť, lebo by si vykopal vlastný hrob, keďže lepšia alternatíva nejestvuje. Zlata je málo a Euro je tiež rovnako nadhodnotené, aby udržiavalo ekonomickú silu Európskych štátov týmto spôsobom umelo.

Čína už dlhšie investuje v Afrike. Naposledy však jej čelní predstavitelia vyhlásili, že v najbližších rokoch tam investujú dvojnásobok toho, čo plánovali. Konkrétne 20 mld. USD. Toto prezieravé a múdre rozhodnutie, Číne (ako štátu s najväčšími kapitálovými rezervami) zmenší závislosť od USD a ešte vytvorí závislosť novú na nej. Z tejto krajiny, ktorú sme pred päťdesiatimi rokmi dotovali a pomáhali jej, vznikla superveľmoc, ktorá po prasknutí kapitalistických ekonomických bublín vytváraných na rôznych finančných trhoch (nereálnej ekonomike), by nám mohla byť príkladom ako z málo rozvinutej, ekonomicky slabej krajiny môže vzniknúť silný svetový hráč a nemusí sa riadiť princípmi kapitalizmu.

Toto je príklad ako sa dá z nevýhody, spraviť výhoda. Americkým spôsobom Číňania ukazujú svetu, že nie len USA a EÚ vedia ekonomicky kolonizovať. USA a EÚ sa to samozrejme nepáči a tak propagandisticky nezabúdajú pridať v každom komunikačnom médiu, že sa Čína tam možno porušuje ľudské práva ako keby oni tieto práva nikdy neporušili.

Občianska Iniciatíva SK

 

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

Mark Rutte

Mark Rutte tvrdí, že ak by Čína udrela na Taiwan, žiadala by Rusov zaútočiť na štáty NATO

06.07.2025 19:00

Podľa šéfa NATO Rutteho pre spojenectvo Ruska a Číny musí byť aliancia taká silná, aby odstrašila Moskvu, a súčasne spolupracovať so spojencami v Ázii.

Taraba

Taraba: Nekritizovali plytvanie, keď Kolíkova dávala 769-tisíc ročne na LGBTI projekty. Opozícii prekáža, že to bolo na oslavu vierozvestcov

06.07.2025 18:58

Podľa ministra Tarabu opozícia nemá problém so sumou na oslavy vierozvestcov, ale s tým, že nešli na progresívnu agendu.

Belgicko NATO, zástavy, aliancia, Brusel

Aká neutralita Slovensku svedčí?

06.07.2025 18:00

Neutralita znie ako jednoznačný a zrozumiteľný pojem - teda pokým nezačneme rozoberať, čo vlastne znamená. Sme si istí, že jej všetci rozumieme rovnako? Zapojte sa do debaty!

Čína Filipíny more Juhočínske loď

V Červenom mori blízko Jemenu horí obchodná loď, ktorú napadli ozbrojenci

06.07.2025 16:35, aktualizované: 18:35

K útoku sa doteraz nikto neprihlásil.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1687256x
Priemerná čítanosť článkov: 4066x

Autor blogu