Zajtra bude lepšie vs. Lepšie časy budú aj dnes, ak pre ne niečo aj spravíme.

Skúste si vybrať z týchto výrokov a uvidíte na koho strane ste. Na tých, ktorí čakajú na zázrak, alebo na tých, ktorí sa na zázraku chcú podieľať. Ste teda občanom pasívnym, alebo aktívnym. Ste tými, ktorí idú podľa zákona, aj keď je proti zdravému rozumu, čo zákon káže, alebo máte vlastný názor viete sa zaň aj verejne postaviť?

Ste niekto koho formuje spoločnosť a vonkajšie prostredie, alebo ste tí, ktorí ovplyvňujú prostredie či spoločnosť?

Viem, že je prirodzené rozdelenie spoločnosti v negatívnom pomere aktívni k pasívnym (aj 1:100), ale tu na SVK sa zdá, akoby aktívni úplne vymreli. Akoby tu ľudia boli bez názoru, za ktorý by sa vedeli postaviť. Akoby ich stačilo opiť rožkom či peniazmi.

Pritom taká tenká je čiara, ktorú treba prekročiť, aby sme sa zmenili. Niekedy ozaj stačí málo, aby sme prekročili svoj tieň a žili lepšie časy už teraz. Len si treba nastavovať rovné zrkadlo a vravieť pravdu. Nech to znie akokoľvek naivne, či jednoducho. Je to síce ťažké dosiahnuť, lebo sme si už príliš navykli na jednoduhšie polopravdy, ale je to možné.

 

OI

Zisky ropných spoločností + Gazprom (2009-2022)

09.03.2023

Kým jedni strácajú, druhí profitujú aj počas krízy. V nasledujúcom grafe môžete vidieť percentuálny podiel fixných nákladov zložených z priemernej ceny ropy (APSP za Brent, WTI, Arabskú ropu) prepočítanú na Euro/liter a hornej hranici spotrebnej dane z minerálnych olejov z priemernej ceny za benzín (95 a 98 oktánových) a motorovú naftu na čerpacích staniciach od [...]

Už aj Mongolsko je pred nami.

24.05.2021

Počet novoinfikovaných COVIDom už niekoľko týždňov klesá, v nemocniciach sa uvoľňujú lôžka, začali sa športové zápasy a vonku nám prichádza pomaly ale iste záhradkárska sezóna. Ak si odmyslíme politické divadlo, dalo by sa povedať, že konečne tu máme viac pozitívnych vecí. No netreba zabúdať, že ešte stále bojujeme. Bojujeme proti COVIDu, no a keď sa človek v [...]

kotlár

Kotlár pritvrdzuje: opiera sa o bývalého toxikológa Pfizeru, spochybňuje testovanie vakcín

23.03.2026 15:00

Hlavný toxikológ spoločnosti Pfitzer vypovedal pred nemeckým Bundestagom. Podľa splnomocnenca Kotlára potvrdil jeho zistenia.

Lionel Jospin

Zomrel niekdajší francúzsky premiér Jospin. Kariéru mi ukončila šokujúca porážka s Le Penom

23.03.2026 14:58

S motom "áno trhovej ekonomike, nie trhovej spoločnosti" jeho kabinet privatizoval veľké štátne podniky a konsolidoval.

Najväčšia lietadlova loď USA Gerald Ford v Grécku, Reuters, NEPOUZÍVAT

Požiar, dvesto priotrávených námorníkov. Kľúčová americká lietadlová loď opustila Blízky východ

23.03.2026 14:45, aktualizované: 15:26

Loď je na mori už takmer deväť mesiacov.

Dopravná nehoda

Opitý vodič pod vplyvom drog ukradol v Bojniciach auto, spôsobil nehodu a ušiel

23.03.2026 14:44

Prípad polícia vyšetruje, začala trestné stíhanie.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 415
Celková čítanosť: 1743177x
Priemerná čítanosť článkov: 4200x

Autor blogu