Založ si blog

15 otázok pre kandidátov na prezidenta (Dnes odoslaných! )

Dnes som rozposlal mail na každého prezidentského kandidáta s nasledujúcim znením.

 

Dobrý deň,

v prílohe zasielam spomínané otázky na pána XY ako prezidentského kandidáta. Budem veľmi rád, ak by si na ne našiel čas, odpovedal na ne a do 14. februára, prosím, o ich zaslanie na túto adresu.

Plánujem obdržané odpovede od 15. februára publikovať v poradí v akom ich obdržím (každý deň ráno jedného kandidáta) na svojich blogoch na pravde a hnonline, aby si čitatelia mohli vybrať správneho kandidáta. Úprimné odpovede sú cenené samozrejme najviac.

Ďakujem predom za možnosť otvorene bez okolkov sa opýtať, čo čitateľov mojich blogov najviac zaujíma.

Ostávam s pozdravom

Martin (D) Fedorko

nezávislý bloger

 

V rámci čo najväčšej transparentnosti popisujem svoj postup, čo najpresnejšie, lebo verím, že aj toto Vám napomôže rozhodnúť sa bez príkras za toho správneho kandidáta práve pre Vás.

 

E-mailové adresy som si začal overovať ešte pred týždňom a z 13 kandidátov 7 mi potvrdilo správnu adresu. Sú to nasledujúci:

1. Gyula Bárdos, 2. Róbert Fico, 3. Viliam Fischer, 4. Pavol Hrušovský, 5. Andrej Kiska, 6. Milan Kňažko, 7. Radoslav Procházka.

Ďalší ako:

8. Jozef Behýl, 9. Ján Čarnogurský, 10. Ján Jurišta, 11. Stanislav Martinčko, 12. Milan Melník, 13. Jozef Šimko, buď neodpovedalo, alebo mali plnú schránku, prípadne nemali funkčný mail alebo ešte nemali mail uvedení na stránke. Napriek tomu, aj im som poslal na ďalšie maily, ktoré som našiel na ich oficiálnych stránkach.

 

A tu je obsah prílohy.

 

Tento dotazník s 15 otázkami bol distribuovaný všetkým prezidentským kandidátom. Vaša odpoveď bude publikovaná v poradí v akom ich obdržím v čase od 15.-28. feburuára vždy ráno na blogoch martindavidfedorko.blog.pravda.sk a na moje.hnonline.sk/blog/80530. Uzávierka na prijatie odpovedí je 14. Februára. Ďakujem za pochopenie, úprimnosť  a ústretovosť.

1. Ako by ste sa charakterizovali? Aké vlastnosti a charakteristické črty máte? Jednoducho kto ste, ak by ste sa mali predstaviť človeku, ktorý Vás nepozná?

2. Aké silné a slabé stránky podľa Vás máte?

3. Čo pokladáte za silné a slabé stránky SR?

4. Čo pokladáte za dôvod nízkych príjmov a relatívne vysokých nákladov občanov na Slovensku v porovnaní s EÚ15?

5. Akoby ste prispeli k riešeniu silného prepojenia (GP) a koncentrácie moci (sedenia na viacerých verejných funkciách) a akoby ste prispeli k odhaleniam niekedy korupciou zaváňajúcich praktík vo verejnej správe?

6. Je súčasný volebný system (parlamentné a europarlamentné voľby mám na mysli) spravodlivý? Aký je podľa Vás ideálny volebný systém v týchto prípadoch pre slovenské podmienky? Myslíte si, že je niečo na kuvičích hlasoch o zavedení možnosti odvolať verejného reprezentanta aj počas jeho funkčného obdobia cez petíciu snažiac sa tak zabrániť kandidátom, aby nemohli beztrestne voličom sľubovať hocičo a nakoniec konať niečo celkom iné?

7. Myslíte si, že zdravotníctvo a školstvo by malo byť hradené z daní daňových poplatníkov bez ďalších doplatkov? Ak áno, do akej miery? Ak nie, prečo?

8. Myslíte si, že podnikateľské prostredie je na Slovensku zdravé? Nemajú zahraničné investície väčšiu ochranu a podporu štátu ako domáci malí a strední podnikatelia?

9. Myslíte si, že postavenie Slovenska v EÚ a NATO je rovnocenné s inými štátmi? Nepotrebovalo by revíziu podmienok?

10. Aký je Váš názor na cirkev? Mala by sa odčleniť od štátu?

 11. Myslíte si, že daňové zaťaženie je na Slovensku primerané? Či pre podnikateľov a podniky, či pre pracujúcich? Je nakladanie s daňovými príjmami transparentné a využíva sa efektívne?

12. Čo považujete za svoj najväčší úspech vykonaný pre spoločnosť?

13. Čo považujete za svoje najväčšie zlyhanie (ne)vykonané pre spoločnosť?

14. Ako konkrétne by ste prispeli v rámci prezidentskej funkcie občanom – Slovensku – aby sa tu zlepšila/zvýšila reálne životná úroveň?

15. Mnoho občanov Slovenska žije v zahraničí a chcelo by voliť, ale zákon im to skôr sťažuje ako napomáha. Nemôžu sa tak zúčastňovať na politickom dianí. Považujete elektoronické voľby za možné riešenie tejto otázky alebo by ste navrhovali iné riešenie?

 

Ďakujem za úprimné aj neformálne odpovede a za dovolenie tieto odpovede publikovať na mojich blogoch pre čitateľov a tak dopomôcť voličom sa správne rozhodnúť.

 

Martin (D) Fedorko

Nezávislý bloger

Takže môžete sa tešíť na nezostrihnané a nehrané odpovede. Teda dúfam :)

 

Ďakujem, že Vám nie je jedno, v akej spoločnosti žijete a dokážete si vytvoriť vlastný názor.

Iba spolu dokážeme napraviť, čo sa tu roky ticho tolerovalo a deformovalo Slovensko.

Charta občana SRaj na FB

 

Názory prezentovné v blogu sú len a len mojimi osobnými názormi a vychádzajú z osobného presvedčenia spísaného v Charte občana SR, ktoré sa nemusia/môžu zhodovať s názormi iných. Ďakujem za pochopenie.

. Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí.

10.03.2016

Kým SDKÚ a KDH sa pre svoju vzdialenosť od reality slovenského občana dostali mimo parlament. Súčasné pravo-ľavé bitky o koryto môžu priviesť ďalšie "štandardné" strany mimo parlament, viac »

. Zbraňami demokracie proti každemu typu demagógie.

09.03.2016

Aj vy sa niekedy pýtate: Kde je tá povestná novinárska objektivita, keď sa do relácií nepozývajú všetky dotknuté strany? Kde je tá demokratická transparentnosť a mechanizmus ochrany právneho viac »

. Možno aj o tebe.

08.03.2015

Ty. Nečuduj sa. Veď aj o tebe to bude... Ty! Čo už len ja? Ja len rozprávam. Ale to ty žiješ. Na základe skúsenosti s tebou to tu píšem. Ešte stále netušíš o čom tu hovorím? No predsa viac »

jemen, loď, prístav, more, hudajda

Bojujúce strany v Jemene dospeli k dohode o Hudajde

13.12.2018 14:35

Dôjde k stiahnutiu vládnych síl, ako aj síl povstalcov zo strategicky dôležitého prístavného mesta Hudajda.

Kolarovo, Zadrzani, Kuciak, NAKA, polícia

NAKA rozbila drogovú zločineckú skupinu, po razii obvinili 19 osôb

13.12.2018 14:13

Zločinecká skupina operovala prevažne v mestách Sereď, Galanta, Trnava a ich okolí.

hákový kríž, swastika, nacizmus, fašizmus

Juhoafričan dostal za hajlovanie v Šenkviciach štyri mesiace

13.12.2018 14:11

Odsúdený uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste.

Jens Stoltenberg

NATO poskytne Ukrajine vojenskú pomoc vrátane utajeného spojenia

13.12.2018 13:49

Podľa agentúry TASS ide o odpoveď NATO na incident v Kerčskom prielive.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 411
Celková čítanosť: 1143994x
Priemerná čítanosť článkov: 2783x

Autor blogu