Založ si blog

Prečo sa spoločnosť na Slovensku nedokáže zjednotiť pre spoločný cieľ?

Populistický socialista – pravičiarsky elitár. Bezcitný kapitalista – natvrdlý komunista. Zapredanec západu – rasistický nacionalista. Bezduchý ateista – dogmatický kresťan. Ficofil – Dzurindofil. Nenažraný podnikateľ – lenivý pracovník.

Samé roztržky a hanlivé úrážlivé slová. Vždy z jedného tábora na druhý. Kým sa my medzi sebou škriepime, kto je horší a kto lepší, divadelníci pri moci pomaly a iste rozoberajú posledné zvyšky zo štátu.

Žiaľ s našim požehnaním, lebo predsa nebudem voliť toho socialistu, či toho pravicového privatizéra. Na just lebo ten je horší budem voliť menšie zlo.

Podstata nám však uniká. Už starí Rimania prišli nato, že: „Rozdeľuj a panuj!“

U nás to platí. SMERáci nedoriešia kauzu gorila, lebo nakoniec asi aj oni v nej majú prsty. SaSkári, KDHci a SDKÚčkári z opozície kričia a keď sa dostanú do vlády všetko utíchne, pre nedostatok politickej vôle.

Na regionálnej úrovni sa spoja aj SMERáci s KDHákmi, ak chcú robiť biznis a ľudia to všetko platia. Svojimi daňami, poplatkami a dlhmi.

A namiesto toho, aby sme si priznali chybu, že sme sa dali politikmi oblbnúť a nikdy viac nevolili tých istých, ktorí nás okradli a okrádajú o občianske práva a prirodzenú možnosť niečo povedať do smerovania vlastnej krajiny aj inak ako cez centralizované voľby, budeme sa hádať do krvi, že práve my nie, že práve tá naša strana je spravodlivejšia ako tá druhá a vytrhne nás z tohto marazmu. A dve desaťročia márne čakáme…

Pohybujeme sa tak z extrému do extrému. Z vlny totálne liberálne zameranej ekonomiky, kde pod rúškom hesla „štát je najhorší vlastník“ sa rozpredalo aj to, čo nemalo, až po vlnu regulácií, reštrikcií a úspor, kde opäť centralizujeme, koncentrujeme, zastrašujeme malých a zadlžujeme krajinu s nádejov, že s kozmetickými riešeniami ďalších 1000 litrov vody z deravého vedra nevytečie.

Áno, aj ja sa mýlim. Aj ja som človek. Aj ja sa nechám občas vtiahnuť do týchto žabomyších sporov slúžiacich na odklonenie pozornosti a odobratie energie na to podstatné.

Neskrývať, priblížiť a zefektívniť veci verejné v štáte, v ktorom všetci žijeme.

 

Ďakujem, že Vám nie je jedno, v akej spoločnosti žijete.

(Thank you that you care in what kind of society you live.)

Iba spolu dokážeme napraviť, čo sme roky ticho tolerovali!

(Only all together we can fix what we have quietly tolerated many years!)

Ď A K U J E M !

(THANK YOU!)

Charta občana SR (Declaration of citizen of SRaj na (also on) FB

 

PS: Mrzí ma, že predchádzajúci článok nebol pochopený, rozpútal vášne na oboch stranách a jeho myšlienky boli prekrútené a zovšeobecnené v diskusii pod ním. Aby som veci dal na správnu mieru, musím povedať, že sa dištancujem od hocakého straníckeho trička ako som to robil doteraz a názor v blogu je len a len mojim osobným názorom vychádzajúcim z presvedčenia zpísaného v Charte občana SR, ktoré sa nemusí/môže zhodovať s názormi iných. Ďakujem za pochopenie.

. Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí.

10.03.2016

Kým SDKÚ a KDH sa pre svoju vzdialenosť od reality slovenského občana dostali mimo parlament. Súčasné pravo-ľavé bitky o koryto môžu priviesť ďalšie "štandardné" strany mimo parlament, viac »

. Zbraňami demokracie proti každemu typu demagógie.

09.03.2016

Aj vy sa niekedy pýtate: Kde je tá povestná novinárska objektivita, keď sa do relácií nepozývajú všetky dotknuté strany? Kde je tá demokratická transparentnosť a mechanizmus ochrany právneho viac »

. Možno aj o tebe.

08.03.2015

Ty. Nečuduj sa. Veď aj o tebe to bude... Ty! Čo už len ja? Ja len rozprávam. Ale to ty žiješ. Na základe skúsenosti s tebou to tu píšem. Ešte stále netušíš o čom tu hovorím? No predsa viac »

dve percentá dane, Pravda, 2%

Detská organizácia Bratislavský Fénix

22.03.2018 23:22

Sme detská organizácia, ktorá napĺňa voľný čas detí bohatou, zaujímavou a dobrodružnou činnosťou.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Športovo strelecký klub - Strelecká akadémia PaedDr. Štefana Bumbála Nové Mesto nad Váhom

22.03.2018 23:19

Športovo strelecký klub so 60 ročnou tradíciou, ktorý chce vychovávať mladých športových strelcov.

tusk

Za útokom na Sergeja Skripaľa je Rusko. Zhodli sa krajiny Európskej únie na summite v Bruseli

22.03.2018 23:13

Neexistuje žiadne iné prijateľné vysvetlenie, uviedol na Twitteri Donald Tusk.

maringota, CVJ Barák

CVJ Barák

22.03.2018 23:03

Občianske združenie CVJ Barák už 7 rokov organizuje kultúrne podujatia v priestoroch bývalého lomu uprostred tradičných skalických vinohradov.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 411
Celková čítanosť: 1014836x
Priemerná čítanosť článkov: 2469x

Autor blogu