. podporujete RKC milodarmi? Mali by ste vedieť, že.

6. augusta 2014, Martin, cirkev Filozofia náboženstvo návrhy nazory politika s bodmi s citatom s obrazkami s otazkou Spoločnosť úvahy

Už ste im raz zaplatili cez dane. štát platí cirkvám cca 40 mil. Eur ročne. Najväčšiu časť cca 33 mil. Eur ročne RKC. Že sa to dá aj bez štátu…

Cirkev už od Milánskeho ediktu žehnala svetskej moci výmenou za hmotné pôžitky. Ani u nás to nie je inak. Nanešťastie. Kým v mnohých krajinách oveľa väčších krajinách dokázali prekuknúť pokrytectvo vyplývajúce z finančnej previazanosti a s cirkvami sa vysporiadali, u nás sa naopak vplyv cirkví menovite RKC radikalizuje a zasahuje do vedenia štátu viac ako kedykoľvek predtým v novodobej histórii (súčasné spojenectvo SMER a KDH). Ďalej môžeme spomenúť Vatikánsku zmluvu, ktorá so zámienkou výhrady svedomia plní výšší cieľ – vazalstvo svetskej moci duchovnej.

Je neodškriepiteľné, že Slovensko v mnohých oblastiach zaostáva za svetom o desaťročia, no na pôde občianskeho uvedomenia a národného povedomia zaostáva o viac ako storočie.

Odluka cirkví od štátu chronologicky podľa krajín.

Ako ste si mohli všimnúť nachádzajú sa tam aj tradičné katolícke bašty (Mexiko, Filipíny, Španielsko, Brazília), čo svedčí o tom, že cirkvi nestratili svojich vyznávačov (najmä RKC) čoho sa RKC obáva. Okrem tohto argumentu proti odluke sa často používa aj obhajoba prospešnosťou služieb cirkví pre spoločnosť – suplovanie cirkví do sociálnych služieb štátu najmä chudobným a chorým.

Sociálny argument by platil, ak by však neplatilo, že dobré skutky môže robiť iba zo svojho a nezištne. Alebo aj tu sa infiltroval diabolský duch v podobe kapitalistického zmýšľania? Nebolo by to nijako výnimočné, keďže už aj cirkevný certifikát sa dá kúpiť, rovnako ako pas, či stranícka knižka.

Keď nad odlukou cirkví od štátu rozmýšľam, zisťujem stále viac, že bolo by to na prospech nielen štátu, ale aj jej samotnej. Nemyslíte?

“Svet bol vždy plný prorokov, ktorí vodu kázali a víno pili.”  (Guarech)