Ako podľa zákona máte právo, ale nie nárok. . . Ako §§§ legalizujú mafiánske praktiky. . .

27. augusta 2012, Martin, nazory politika politika a ekonomika s otazkou Spoločnosť úvahy

Máte právo na slušný a sprvodlivý život, ale v realite sa ho nemôžete dožiadať? Nepslnili ste nejakú byrokratickú podmienku, nemáte prístup k relevantnýcm informáciám, lebo ste len obyčajný občan? Na vine sú paragrafy. Často už prichádzajú z centrály EÚ = Bruselu. Neviem, čo k tomu dodať, azda len to, že justícia o tom vie a spolupodieľa sa na zotročovaní väčšiny a vytváraní systému, ktorý s demokraciou nemá nič spoločné. Systému, kde sa moc namiesto jednej strany koncentruje v rukách niekoľkých divadelných skupín a medzinárodných finančných skupín (sofistikovaná a legálna mafia).

Azda aj sami by ste vedeli vymenovať mnoho príkladov, kde právo existovalo, ale nemohlo byť vynútiteľné podľa zákona a naopak, kde nebolo právo žiadne zákon nárok vytvaral.

Pár príkladov:

Poslanci, ktorí sú volené na dobu určitú a oproti obyčajným zamestnancom majú nárok na päťmesačné odstupné.

Banky ako súkromné finančné inštitúcie, keď svojimi nezodpovednými obchodmi idú krachovať, tak sa na nich verenosť skladá, „aby neskolabovala ekonomika“? Aké právo bánk na verejnú ochranu tu existuje? Naproti tomu, keď občan sa nedomôže ani svojho vkladu, tak je to ok?

Podnikatelia, ktorí cez schránkové sročky a dopredu známe výsledky verejného obstarávania a súťaží za zatvorenými dverami, DSSky a ZPčka vytvorené na tuneláciu verejných financií, nedodávajúce o nič lepšie služby ako štátna inštitúcia, aké právo im vyplýva, že si uplatňujú nárok na zisk?

Aby sme neboli ovce ale povstali proti tejto neprávosti, lebo mafia si dovolí iba to, čo jej sami dovolíme. Viac na www.obcianskainiciativa.sk