Založ si blog

Zdeformované posolstvo JK v RKC SK.

Keď som si v prvú adventnú nedeľu vypočul pastiersky list biskupov Slovenska na tému gender ideológia a prečítal v Katolíckych novinách článok s názvom: „Kto a ako financuje Cirkev“, človek, ktorého jediný dôveryhodný zdroj informácií je RKC, si ma dojem, že vo svete riadi všetko diabol a RKC je v obrovskom nebezpečenstve vytvárajúc tak prostredie strachu z okolitého sveta.

cestaMožno áno, je v obrovskom nebezpečenstve, ale nanešťastie v nebezpečenstve pred vnútorným nepriateľom nie tým vonkajším, ako sa to snažia predstavitelia RKC vsugerovať okoliu. Na druhej strane rozumiem, že biskupi Slovenska potrebujú byť videní a chcú ochraňovať isté kresťanské hodnoty, ale zjavne to robia nesprávne.

Pán Ježiš žil predsa príkladne a skromne, no z takéto konzervatívne hodnoty súčasným biskupom zjavne nevoňajú, keď sa nechcú vzdať konexií so svetskou mocou v tomto štáte a luxusu, v ktorom žijú.

Nekritickí, uzavretí pred svetom, neschopní sebareflexie, potláčajúci bolesť z krívd minulosti, chrliac nenávisť a nie odpoustenie svojim trízniteľom. Tak by sa mohol charakterizovať stav myslenia biskupov Slovenska v súčasnosti tak blízky politickým garnitúram post-socialistického zbedačeného Slovenska.

Žiaľ páni biskupi, ak chcete chrániť posolstvo pána JK, tak by ste si mali spraviť poriadok vo vlastných radoch. Začať žiť skromne, slúžiť ľuďom tejto krajiny (tzv. vašim ovečkám) a brániť rozkrádaniu majetku tejto krajiny bez rozdielu politickej garnitúry. Alebo ste rovnako aj od tejto post-socialistickej garnitúry dostali judášových 30 strieborných v podobe Vatikánskej zmluvy, reštitučných majetkov a príspevkov od štátu na platy a chod cirkví?

Ľuďom je už zle z toho, čo vidia v tejto spoločnosti od verejných predstaviteľov až po Vás. Dvojaký meter, mamonárstvo, luxus, pýchu a nezodpovednosť.

Ak sa dokážete ešte otvorene zhovárať s Bohom, tak sa ho opýtajte, či by bohatstvo cirkvi nemohlo lepšie slúžiť, keď ho rozdáte ovečkám, veď tie Vám ho nakoniec aj dali a stále Vám naň prispievajú a starajú sa oň. Alebo sa opýtajte, či je správne žehnať politikom, ktorí okradli a oklamali ľudí a teraz sedia v prvých radoch na Vašich bohoslužbách. Alebo či by nebolo lepšie výjsť vonku zo svojich prepychových sídel obkolesených prisluhovačmi, začať pracovať, priblížiť sa a pomáhať ľuďom?

Pochádzam z malej dedinky na východe Slovenska, kde ľudia doteraz prispievali okrem daní na cirkev aj do zvončeka, na rôzne zbierky a milodary, na energie v kostole a ešte aj chodili bezodplatne upratovať kostol, ktorý postavili za svoje, ale za posledné roky dostávali iba dosadených a do seba zahľadených duchovných, ktorí si žili a žijú nad pomery. A keď farníci vyjadrili nespokojnosť predstaveným so správaním farára, dosiahli výmenu farára, za ktorého došlo k zákazu prenosu svätých omší do lokálnej televízie a zredukovaniu bohoslužieb.

Otázka teda znie. Či sa RKC chová podľa prikázaní starého, alebo nového zákona. Či chce vládnuť, alebo slúžiť.

 

PS 1: Dávno nie je pravda, že RKC je neomylná. Stačí pozrieť do histórie. No len ten, kto si vie omyl aj uznať a poprosí o odpustenie, je hodný Božej lásky.

PS 2: Podeľte sa s Vašimi skúsenosťami s RKC a prestante sa báť života.

 

Ďakujem, že Vám nie je jedno, v akej spoločnosti žijete a dokážete si vytvoriť vlastný názor.

Iba spolu dokážeme napraviť, čo sa tu roky ticho tolerovalo a deformovalo Slovensko.

Charta občana SRaj na FB

 

Názory prezentovné v blogu sú len a len mojimi osobnými názormi a vychádzajú z osobného presvedčenia spísaného v Charte občana SR, ktoré sa nemusia/môžu zhodovať s názormi iných. Ďakujem za pochopenie.

. Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí.

10.03.2016

Kým SDKÚ a KDH sa pre svoju vzdialenosť od reality slovenského občana dostali mimo parlament. Súčasné pravo-ľavé bitky o koryto môžu priviesť ďalšie "štandardné" strany mimo parlament, viac »

. Zbraňami demokracie proti každemu typu demagógie.

09.03.2016

Aj vy sa niekedy pýtate: Kde je tá povestná novinárska objektivita, keď sa do relácií nepozývajú všetky dotknuté strany? Kde je tá demokratická transparentnosť a mechanizmus ochrany právneho viac »

. Možno aj o tebe.

08.03.2015

Ty. Nečuduj sa. Veď aj o tebe to bude... Ty! Čo už len ja? Ja len rozprávam. Ale to ty žiješ. Na základe skúsenosti s tebou to tu píšem. Ešte stále netušíš o čom tu hovorím? No predsa viac »

elektromobil, nabijanie elektromobilu, nisan, nabijacia stanica,

V Nemecku bude do roku 2022 milión elektromobilov

19.09.2018 13:22

Do roku 2022 by v Nemecku malo byť registrovaných milión elektrických alebo hybridných automobilov.

Merkelová Massen Nemecko

Povýšenie šéfa kontrarozviedky Maassena vyvolalo v Nemecku kritiku

19.09.2018 13:05

Povýšením do úlohy štátneho tajomníka ministerstva vnútra si Maassen prilepší takmer o 2 600 eur mesačne.

Pavol Demitra, Peter Poliačik, socha,

Demitrovi namiesto sĺz sochár doprial úsmev

19.09.2018 13:00

Legendu hokeja Pavla Demitru si originálne uctil Peter Poliačik z Uderinej. Amatérsky umelec vytvoril sochu vynikajúceho slovenského reprezentanta z klampiarskeho plechu.

peniaze, up, love,

Imrecze: Slovensko nemá povinnosť zaplatiť 300 miliónov eur v kauze colných podvodov

19.09.2018 12:53

Bude sa brániť súdnou cestou, aby v kauze možných colných podvodov nezaplatilo ani euro.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 411
Celková čítanosť: 1124521x
Priemerná čítanosť článkov: 2736x

Autor blogu