Založ si blog

Existuje dôvod na vzburu, na protesty? Máme prečo robiť revolúciu?

Viac ako dve desaťročia sa tu ozývajú kuvičie hlasy, že túto a hentú vládu treba zvrhnúť, zbojníkov skorumpovaných vyhodiť a zmeniť. Ale máme reálnu alternatívu. Nikdy za dvadsať rokov sa poriadna neposkytla, iba v podobe kozmetických úprav, kde sa pretransformovali staré poplatné štruktúry do nových. Ale už nastal čas zmeny, máme však teraz reálnu alternatívu? Máme aspoň pár bodov, ktoré zabránia ďalšiemu falošnému spasiteľovi sa dostať do čela a nakoniec pokračovať v tom istom, čo doteraz.

Áno, máme. Je ich 25, takmer z každej oblasti, dostatočne komplexných, aj keď sa samozrejme dajú ešte doplniť. Podstata je v nich však vystihnutá. Nezávislosť, sloboda, rovnosť príležitostí a spravodlivosť v občianskej spoločnosti nie zastupiteľskej parlamentnej. Tá zlyhala na celej čiare. Je čas na zmenu, ak nie teraz zajtra už môže byť neskoro. Chcem žiť v spoločnosti, kde slovo šikovný bude mať prvotný význam, kde právo bude aj vymožiteľné a blízke spravodlivosti ako sa len dá, kde poctivo pracovať nebude hanba, kde človek sa bude cítiť, že žije a nielen prežíva ako otrok, kde občan má možnosť ovplyvniť chod krajiny nielen počas volieb, kde budem vedieť kam idú moje dane, kde bude manažér, verejný činiteľ rovnako zodpovedný za svoje činy ako každý rádový občan, kde priviesť na svet dieťa bude radosť a nie strach o jeho zaopatrenie, kde mladé rodiny budú mať, kde bývať, kde domáci podnikatelia budú podporovaní štátom aspoň tak rovnako ako zahraniční, kde sloboda prejavu nebude nijako obmedzovaná, lebo nie je v súlade s hlavnou líniou…

Ďalšie si doplňte, je ich veľa, čo sa dá zlepšiť. Preto prispejte aj vy cez túto linku, pomôžte šíriť myšlienku (ak sa s ňou stotožňujete) a pridajte sa k nám. Ktorí nielen kritizujú, ale aj navrhujú opatrenia (prosím, nevyhovárajte sa, že ich politici neprijímu, to nie je naša chyba, ale ich zlyhanie a strach o moc).

Občianska Iniciatíva SK

PS 1: Vieme preposielať rôzne prezentácie kolegom, známym, priateľom, blizkym, rodine, no nebolo by dôležitejšie preposlať niečo takéto, čo by našu spoločnosť ozaj zmenilo a nielen nás povzbudilo do nového dňa a primelo k zamysleniu? Prečo sa radšej zamýšľame nad vecami, ktoré nám zlepšia náladu len krátkodobo, ale nad politikou len mávneme rukou, hoci práve tá nám može zlepšiť náladu a situáciu dlhodobo? Máš odvahu toto preposlať, alebo sa len budeš ďalej prizerať a nadávať doma, či v krčme na situáciu? Či ozaj sa nevieme brániť?

PS 2: Páči sa vám, ako platíte zdravotné a služby nejako nedostávate, lebo zdravotníctvo je vytunelované? Páči sa Vám, že banky Vám zvýšia poplatky, lebo nejaký Ficov balíček, ktorý mali platiť oni, jednoducho preniesli na plecia občanov? Páči sa Vám, keď platíte dane samospráve a štátu, ale infraštruktúra je ešte stále na mnohých miestach z dôb socializmu v otrasnom stave a vy viete, že známy primárota, starostu, či nejakého poslanca získal verejnú zákazku, ktorá ho nijako netresce v prípade nesplnenia zmluvy, ale on a jeho známi podnikatelia a rodina sa pokojne promenádujú v luxusných autách a žijú v domoch, ktoré si vy ani za sto rokov nebudete schopní postaviť s vašim biednym platom zo zahraničnej firmy, ktorá dostala od štátu dotácie na desať rokov ryžovania? Páči sa Vám, že žijete v štáte, kde sa dá zamiesť pod koberec aj kauza Gorila a kde leniví si vravia šikovní a pracovití má oči len pre plač, keď sa pozrie na výplatnú pasku, či dôchodok? Mne sa to nepáči, preto tu navrhujem zjednotiť sily a spraviť generálny štrajk s predostretím ultimáta a konkrétnych požiadaviek. Pridáte sa?

. Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí.

10.03.2016

Kým SDKÚ a KDH sa pre svoju vzdialenosť od reality slovenského občana dostali mimo parlament. Súčasné pravo-ľavé bitky o koryto môžu priviesť ďalšie "štandardné" strany mimo parlament, viac »

. Zbraňami demokracie proti každemu typu demagógie.

09.03.2016

Aj vy sa niekedy pýtate: Kde je tá povestná novinárska objektivita, keď sa do relácií nepozývajú všetky dotknuté strany? Kde je tá demokratická transparentnosť a mechanizmus ochrany právneho viac »

. Možno aj o tebe.

08.03.2015

Ty. Nečuduj sa. Veď aj o tebe to bude... Ty! Čo už len ja? Ja len rozprávam. Ale to ty žiješ. Na základe skúsenosti s tebou to tu píšem. Ešte stále netušíš o čom tu hovorím? No predsa viac »

Sojuz, ISS, vesmírna stanica

Ruskí astronauti vystúpia do vesmíru, aby skontrolovali vonkajší plášť poškodeného Sojuzu

19.09.2018 07:37

Ruskí astronauti na Medzinárodnej vesmírnej stanici uskutočnia výstup do otvoreného vesmíru, aby preskúmali sekciu, kde došlo k úniku vzduchu.

žena, nákup cez internet, notebook

Riziko kúpy cez internet je vysoké, zákazníci nedostali ani tovar, ani peniaze

19.09.2018 06:36

Praktiky internetových predajcov niekedy nepoznajú hranice.

trump

Smutné, komentoval Trump zostrelenie ruského lietadla v Sýrii

19.09.2018 06:15

Americký prezident Donald Trump vyjadril znepokojenie v súvislosti so zostrelením ruského vojenského lietadla Il-20 sýrskou protivzdušnou obranou.

Kim Čong-un

Kórejský polostrov bez jadrových zbraní? Kim súhlasil s demontážou zariadení

19.09.2018 06:08, aktualizované: 07:20

Severná Kórea súhlasila s prijatím konkrétnych krokov smerujúcich k denuklearizácii Kórejského polostrova.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 411
Celková čítanosť: 1124234x
Priemerná čítanosť článkov: 2735x

Autor blogu