Založ si blog

Sloboda slova na SME. sk alebo Arogancia adminov na SME. sk nepozná hraníc. . .

…, ak nemáte pravicové názory nájdu si zámienku ako Vás zakázať. Počul som od niektorých blogerov reči, že na sme.sk boli zakázaní pre maličkosť, alebo názor. Nechcel som tomu veriť, až kým sa mi to nestalo tiež. Moja story…

…keď som začínal písať blogy niekedy začiatkom novembra minulého roka na pravda.sk, sme.sk a hnonline.sk nenapadlo ma, že by práve v denníku mohla existovať propaganda, či skryté nadržiavanie jednej strane. Konkrétne na sme.sk. Stačí si všimnúť pretlak pravicovo ladených článkov a blogerov, ktorým sa dáva väčší priestor ako iným názorom.

Ako? No slúžia na to rovnako ako nejednoznačne formulované zákony, tak aj nejednoznačne formulovaný kódex, kde rovnaký prípad sa môže trestať rôzne.

Mne sa stalo, že po mesiaci, mi začali admini vyčítať, že nesprávne zaraďujem svoje články do rubrík. Raz, druhýkrát, až sa to nakopilo na nejakých desať prípadov. Prečo?

 

Lebo som si to nevšimol, až do chvíle, keď mi jedna čitateľka nenapísala, že prečo nie som zobrazovaný na hlavnej stránke v sekcii nové blogy, keď napíšem nový článok. Nevšimol som si to a s tým som Adminom napísal aj mail, lebo som v pošte našiel upozornenia za porušenie kódexu. Tak som hneď odpísal, že ma to mrzí, že musím uviesť všetko na pravú mieru, že som si to nevšimol a že sa ospravedlňujem s otázkou, čo mám spraviť, aby sa problém vyriešil. Odpoveď som dostal, že keďže som opakovane porušil kódex, tak zakázali zobrazovať moje články na blogu sme.sk ako aj na hlavnej stránke a že keď to chcem napraviť, tak musím všetky články previesť do sekcie politika(názory).

 

Urobil som tak a opäť som sa ospravedlnil, že šlo o nedorozumenie. Odpovedali mi, že ma dávajú do režimu mimo hlavnej stránky. Bol január. Teraz je apríl a odvtedy som uverejnil asi 40 článkov (mimochodom presne tie isté ako na blog.pravda.sk a blog.hnonline.sk. Keďže stále som bol mimo titulku, napísal som Adminom na sme.sk mail, kde som žiadal vysvetlenie prečo stále som mimo titulky. Odpoveď bola, že preto, lebo viac sa dozviem cez link, ktorý priložili a tam sa písalo, že som hrubo porušoval kódex. Keďže sa mi nezdalo, že som hrubo porušoval kódex, žiadal som vysvetlenie a argumentoval som, že trest za nevedome nesprávne zaraďovanie článkov do rubrík je príliš prísny a keďže som napravil pochzbenie a ospravedlnil sa s tým, že to v budúcnosti robiť nebudem, považoval som, že vec je vybavená. Za každým mailom som poďakoval.

 

Arogantne som však dostal odpoveď, že do výberu sa dostávajú preto len blogy prínosné a blogerov, ktorí BEZVÝHRADNE dodržiavajú kódex blogera a že ja som ho opakovane vedome porušil a že sa im nemám vyhrážať publikovaním tohto prístupu v iných médiách a že zmeniť to, že ma budú dlhodobo sledovať a ak uvidia, že kódex dlhodobo a bezvýhradne dodržiavam, tak môžu prehodnotiť moje (ne)zaradenie do výberu.

 

Následná moja otázka prirodzene bola, čo znamená dlhodobo sledovať, ako dlho majú na mysli a že keď sú ozaj chlapi, tak nech sa nechytajú zámienok o hrubom vedomom porušovaní kódexu, čo som im vysvetlil a napravil a nech mi rovno povedia, že nie som vítaný na sme.sk, lebo šírim ideológiu pre nich nevhodnú. Odpoveď bola, že oni nemôžu povedať, ako dlho to bude trvať, lebo nevedia v akých intervaloch, koľko článkov produkujem a akej kvality a že čo, ak mi povedia, že to bude do týždňa a zatiaľ nepublikujem žiaden článok a že čo keď poruším kódex. (čiže 40 článkov za 3 mesiace nie je dosť, aby vedeli koľko a ako často publikujem a karma cez 8 nie je dostatočná na posúdenie prínosu?)

 

Samé dohady a nič konktrétne. Tak som sa rozhodol môj blog na sme.sk zrušiť, lebo na denníku, kde sa administrátori sprívajú ako despoti a nevedia sa dohodnúť slušne, (podotýkam, ani raz nenapísali ďakujeme, prosím a podobne) ani priznať ako chlapi, že proste nie som žiadúci, nemá význam prispievať. Kto chce nájde si ma.

 

A pre adminov iba toľko. Kto chce dôvod si nájde, kto nechce vyhovára sa a odpovedá možno, musíme dlhodobo sledovať a potom posúdiť.

 

PS: Viem, že podobných prípadov je dosť veľa. Prosím, kto sa chce pridať a podeliť o svoj pribeh napášte ho do komentárov k článku. Ďakujem.

Nebojím sa persekúcie za svoj názor. www.obcianskainiciativa.sk

. Kde sa dvaja bijú, tretí víťazí.

10.03.2016

Kým SDKÚ a KDH sa pre svoju vzdialenosť od reality slovenského občana dostali mimo parlament. Súčasné pravo-ľavé bitky o koryto môžu priviesť ďalšie "štandardné" strany mimo parlament, viac »

. Zbraňami demokracie proti každemu typu demagógie.

09.03.2016

Aj vy sa niekedy pýtate: Kde je tá povestná novinárska objektivita, keď sa do relácií nepozývajú všetky dotknuté strany? Kde je tá demokratická transparentnosť a mechanizmus ochrany právneho viac »

. Možno aj o tebe.

08.03.2015

Ty. Nečuduj sa. Veď aj o tebe to bude... Ty! Čo už len ja? Ja len rozprávam. Ale to ty žiješ. Na základe skúsenosti s tebou to tu píšem. Ešte stále netušíš o čom tu hovorím? No predsa viac »

jemen, loď, prístav, more, hudajda

Bojujúce strany v Jemene dospeli k dohode o Hudajde

13.12.2018 14:35

Dôjde k stiahnutiu vládnych síl, ako aj síl povstalcov zo strategicky dôležitého prístavného mesta Hudajda.

Kolarovo, Zadrzani, Kuciak, NAKA, polícia

NAKA rozbila drogovú zločineckú skupinu, po razii obvinili 19 osôb

13.12.2018 14:13

Zločinecká skupina operovala prevažne v mestách Sereď, Galanta, Trnava a ich okolí.

hákový kríž, swastika, nacizmus, fašizmus

Juhoafričan dostal za hajlovanie v Šenkviciach štyri mesiace

13.12.2018 14:11

Odsúdený uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste.

Jens Stoltenberg

NATO poskytne Ukrajine vojenskú pomoc vrátane utajeného spojenia

13.12.2018 13:49

Podľa agentúry TASS ide o odpoveď NATO na incident v Kerčskom prielive.

Martin

Rob druhému tak, akoby si chcel, aby druhý robil tebe.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 411
Celková čítanosť: 1144048x
Priemerná čítanosť článkov: 2784x

Autor blogu